hi-octane-logo

Owijarki do palet

Easy Wrap 2000 A - B
icona

O naszych owijarkach

Owijarki w Hi-Octane

Oferowane przez nas owijarki do palet są wysokiej jakości urządzeniami, których głównym zadaniem jest zwiększenie wydajności i produktywności w magazynach, hurtowniach, halach, punktach wysyłkowych czy w sortowniach firm zajmujących się wysyłkami. Automatyczna owijarka do palet umożliwia szybkie i skuteczne zabezpieczenie różnorodnych ładunków oraz towarów za pomocą odpowiedniej folii stretch. W ten sposób są one przygotowane do magazynowania lub zabezpieczone na czas transportu. Jest to najlepsza metoda na ochronę produktów przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, a także ustabilizowanie palety. Profesjonalna maszyna pakująca zapewnia też znaczne oszczędności, ponieważ jest dokładniejsza i sprawniejsza niż pracownicy pakujący ręcznie. Nabycie owijarki pozwala więc, w dłuższej perspektywie, zmniejszyć koszty ponoszone przez firmę.

Owijarki w naszej ofercie

icona

Owijarki stretch – rodzaje

Dostępne w u nas owijarki stretch są wykonane według rygorystycznych standardów półautomatyczne urządzenia włoskich firmy ISG oraz Effe3Ti. Wszystkie maszyny można wyposażyć w dodatkowe opcje, dzięki czemu łatwo je dostosować do indywidualnych wymagań Klienta. Owijarki do paczek posiadają pełną gwarancję producenta oraz wszelkie niezbędne certyfikaty oraz atesty potwierdzające ich niezawodność oraz zgodność z obowiązującymi europejskimi normami.
Model Spinny S140 jest ergonomiczną i prostą w obsłudze maszyną posiadającą zarówno programy automatyczne, jak i manualny, który umożliwia ręczną kontrolę owijania. Jej wydajność dochodzi do 30 palet na godzinę. Z kolei Spinny S300 może rozciągać folię stretch nawet do 300%, co pozwala na uzyskanie dużych oszczędności przy pakowaniu. Ta owijarka do palet posiada aż 10 programów, dając pełną kontrolę nad procesem pakowania. Model Falice Zero 1 doskonale sprawdzi się zarówno w małych, jak i w średnich firmach. Jest to owijarka stretch w bardzo atrakcyjnej cenie, wydajna, posiadająca 3 programy owijania. Wszystkie dostępne urządzenia posiadają oznaczenie CE.
Owijarki poziome przystosowane są do pakowania w folię stretch długich przedmiotów, których nie dałoby się zapakować przy pomocy urządzeń stworzonych do pracy pionowej. Z reguły wyposażone są one w podajniki rolkowe, na których odbywa się owijanie. Głowica może być zainstalowana na różnych wysokościach, co ułatwia pakującemu dopasowanie maszyny do konkretnego rodzaju towaru

 

Usprawnij swój proces pakowania

Dla wielu firm i przedsiębiorstw bezpieczny transport towarów jest kluczem do rozwoju i pozostania konkurencyjnymi na rynku. Folia stretch jest znakomitym materiałem, który zabezpiecza przewożone towary. Jednak to, w jaki sposób przebiega pakowanie, także ma bardzo duże znaczenie. Owijarki pionowe półautomatyczne dysponują funkcjonalnością maszyn automatycznych, jednak charakteryzują się przy tym mniejszymi rozmiarami i pełniejszą kontrolą nad całym procesem. Nie spotkamy ich przy liniach produkcyjnych, ale wszędzie tam, gdzie pakuje się towary o różnych rozmiarach i nietypowych kształtach. Zabezpieczenia zastosowanie w półautomatycznych owijarkach do folii stretch redukują wszelkie zagrożenia dla pracownika do minimum.
Wybranie odpowiedniej maszyny uzależnione jest od kilku czynników, między innymi rodzaju pakowanego towaru oraz sposobu, w jaki ma być zabezpieczony. Owijarka do folii stretch ze stołem obrotowym to urządzenie, na którym pakunek jest obracany w trakcie foliowania, a głowica wykonuje ruchy w pionie. Zapewnia wodoszczelne pakowanie oraz możliwość wybrania odpowiedniej wysokości, na której produkt ma być owinięty. Na początku procesu owijania folia jest automatycznie zaczepiana na ładunku, a po zakończeniu maszyna zgrzewa ją i urywa, dzięki czemu ładunek jest szczelnie zafoliowany. Jeżeli chodzi o opcje dodatkowe do owijarek, to z reguły dostępne są dwa rodzaje talerzy: normalny i z wycięciem na paletę. Można także skorzystać z górnego systemu docisku, dającego szansę na dodatkową stabilizację ładunku.
Odpowiednio przystosowana owijarka palet może także pracować w ujemnych temperaturach. Obroty talerza, jego prędkość, a także liczba owinięć górnych i dolnych mogą być regulowane. Wygodne panele LCD oraz możliwość zaprogramowania kilku trybów pracy pozwalają na zapisywanie złożonych ustawień, dzięki czemu codzienna praca przy pakowaniu staje się o wiele łatwiejsza. Owijarka do paczek gwarantuje także powtarzalność pakowania. Oznacza to, że konkretny rodzaj towaru zawsze zostanie zapakowany w ten sam sposób. Jest to duża przewaga nad pakowaniem ręcznym, gdzie może wystąpić błąd ludzki i pakunek zostanie uszkodzony lub przemieści się w trakcie transportu.
Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty owijarek do palet bądź interesuje Państwa dostępność konkretnego modelu i jego cena, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi pracowni chętnie przedstawią dokładnie informacje dotyczące poszczególnych urządzeń i pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania dostosowanego do Państwa wymagań. Gwarantujemy satysfakcję z użytkowania naszych produktów. Serdecznie zapraszamy do współpracy!